Bağışıklık sistemini güçlendirmek için detoks ve sağlıklı beslenmenin önemi

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için detoks ve sağlıklı beslenmenin önemi

by -
0 749

evde_detoks


Yine bir geçiş dönemindeyiz ve kış yaklaşıyor… Kışa girerken bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için ne yapmalıyız?

Özellikle geçiş dönemlerinde bağışıklık sistemini güçlendirmek için detoks kampı düzenleyen Doğal Tıp Uzmanı ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Şaduman Karaca ile Yeşil Yaşam radyo programında sohbet ettik.

14- 19 Kasım tarihleri arasında Datça’da toksinleri atıp, tazelenerek kışa hazırlık yapıyoruz! Detoks kampına daha önce katılmadıysanız sizi neler bekliyor?

Detoks kampına katılamıyorsak evde kendimiz neler yapabiliriz?

Ayın küçülme dönemlerinde kahve, çay, sigara, alkol ve başka zararlı maddeler tüketiliyorsa uzak durulabilir. Türk mutfağında ve yemek kültüründe oldukça geniş bir yer tutan karbonhidrat ve ekmek tüketimine dikkat edilmeli, hatta ekmek tüketimi bu dönemde tamamen kesilmeli. Asidik meşrubatlar, çikolata, bulgur, pirinç pilavı, makarna ve hayvansal gıdaların tüketimi mümkün olduğunca azaltılır ya da kesilirse ayın küçülme dönemi olan bu 14 gün boyunca evinizde bir arınma dönemi geçirmiş olabilirsiniz.

Doğal Tıp Uzmanı ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Şaduman Karaca ile Yeşil Yaşam  radyo programında yaptığımız sohbeti dinlemek için yukarıdaki Oynatıcı/Player butonuna tıklayın.

YORUM

Yorum yaz