Küçük Bulut Sirus büyüyünce ne olmak istiyor?

Küçük Bulut Sirus büyüyünce ne olmak istiyor?

kucuk_bulut_sirus_ceren_kerimoglu


Her insan aslında bir dahi midir? Mutlu insan kimdir? “Küçük Bulut Sirus” büyüyünce ne olmak istiyor? Doğadaki ve yaşamdaki döngüler… RS FM’de Haber Spikeri, Editör kimliğiyle tanıdığımız Ceren Kerimoğlu, yazdığı çocuk kitaplarıyla çocukların ve büyüklerin dünyasına bambaşka kapılar açıyor.

Doğayla ilgili kaleme aldığı çocuk kitapları hakkında daha önce de sohbet ettiğimiz Ceren Hanım’a yeni çıkan kitabı “Küçük Bulut Sirus”u soruyoruz.

Ceren Kerimoğlu’nun çok sevilen doğa öyküleriyle ağaçların, yaprakların arasında gezindik; dönüşüm geçiren naylonlara eşlik edip tatlı hışırtılarına kulak kabarttık; deniz canlılarının rengârenk dünyasına daldık. Şimdi sıra göklerde dolaşmaya geldi. Uçsuz bucaksız maviliklere sığamayan küçük, pofuduk bir bulutun hikâyesi bu…

Küçük bulut Sirus’un biraz acelesi var. Bir an önce büyümek ve ne bulutu olacağını öğrenmek istiyor. Aslında bulut olmak istediğinden de pek emin değil. Hâl böyle olunca albenili uzaklar bizim Sirus’a kollarını açıyor. Fırtına bulutu mu olsa, şıp şıp gezen bir yağmur damlası mı? Yaşam yeryüzünde mi daha renkli yoksa gökyüzünde mi? Siz tahminlerde bulunadurun, biz yazımızı burada sonlandıralım; çünkü gökyüzünde bir hareketlilik var. Kara bulutlar hemen üstümüzde belirdi, yaşasın yağmur!

Ceren Kerimoğlu ile Yeşil Yaşam radyo programında yaptığımız sohbeti dinlemek için yukarıdaki Oynatıcı/Player butonuna tıklayın.

BENZER YAZILAR

0 1024

YORUM

Yorum yaz