Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2014

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2014

surdurulebilir_yasam_film_festivali_2014


Bazı hikâyeler hayata bakış açınızı kökten değiştirebilir!

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 7- 8- 9 Kasım tarihlerinde 11 ilde eş zamanlı gerçekleşerek sürdürülebilir bir yaşamın mümkün olduğunu anlatan belgeselleri daha çok insana ulaştırıyor. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2008 yılından bu yana, sürdürülebilirlik kavramının daha iyi anlaşılması, birbiriyle etkileşim içinde olan sistemik sorunların daha iyi algılanması ve ilham veren çözümlerin paylaşılması amacıyla düzenleniyor.

Festival, Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin “Siz de Yapabilirsiniz” çağrısına kulak veren yerel ekiplerle iş birliği içerisinde 7-8-9 Kasım’da İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Çanakkale, Diyarbakır, Hopa, İzmir ve Trabzon’da eş zamanlı olarak gerçekleşiyor.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl da izleyicilerine ilham veren, sorunlar karşısında çözüm üretmelerine yardımcı olacak gerçek hikayelerle dolu 20 filmlik seçkisiyle izleyicilerle buluşuyor.

Sürdürülebilir bir yaşamın ancak çeşitlilikle mümkün olacağı bilinciyle toplumun her kesiminden katılımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen festival; çiftçileri, iş sahiplerini, şirket çalışanlarını, öğrencileri ve öğretmenleri, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli ebeveynleri, akademisyenleri ve aktivistleri bu belgeselleri birlikte izlemeye davet ediyor.

Festival hakkında daha fazla bilgi için: www.surdurulebiliryasam.org/film-festivalleri

Pınar Öncel ile Yeşil Yaşam  radyo programında yaptığımız sohbeti dinlemek için yukarıdaki Oynatıcı/Player butonuna tıklayın.

BENZER YAZILAR

0 1023

YORUM

Yorum yaz