Validebağ kelebekleri

Validebağ kelebekleri

validebag_kelebekleri

[framed_box style=”note”]

Programı dinlemek için Oynatıcı/Player butonuna tıklayın.

[/framed_box]

Bu büyükşehirde hangi canlılarla birlikte yaşadığımızı biliyor muyuz acaba? Biraz etrafımıza baksak hemen yanıbaşımızda Validebağ Korusu’ndaki  kelebeklerin görsel şölenini görüp biyolojik çeşitliliğin büyüsüne kapılmamız imkansız oysa…

İstanbul gibi bir metropolde nefes alabileceğimiz alanlar o kadar kısıtlı ki… Validebağ Korusu da İstanbullunun nefes alabildiği yeşil alanlardan biri. Altı yıllık bir çalışma ile Validebağ Korusu’nda 27 tür kelebeği fotoğraflayan Filiz Oskay kent içinde bu kadar kelebek çeşitliliğini barındıran bu koruda yaptığı gezintileri ile fotoğraf tutkusunu birleştirince Validebağ’ın kelebekleri çalışması ortaya çıkıyor.

filiz_oskayFiliz Oskay kimdir?

Filiz OSKAY Siyasal Bilimler eğitimi aldı. Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Hürriyet Gazetesi’nde ve bazı dergilerde muhabirlik ve düzeltmenlik görevlerinde bulundu. 18 yıl eğitimci olarak çalıştı. “Türk Edebiyatında Baba Şiirleri / Hep Babam İçin ” ( Alfa Yayınları) isimli bir derleme kitabı bulunmaktadır.Bulmaca yazarı.Fotograf çekmek en büyük tutkusu.

Filiz Oskay ile Yeşil Yaşam  radyo programında yaptığımız sohbeti dinlemek için yukarıda kutu içindeki Oynatıcı/Player butonuna tıklayın.

BENZER YAZILAR

0 1023

YORUM

Yorum yaz